מה הקשר בין האזעקות, הנערים החטופים וגיוס משאבים?

בס”ד

חטופיםלפני שבוע (עוד לפני ‘צוק איתן’…) קבלתי מייל כחלק מהיותי ברשימת התפוצה של ארגון חשוב, העוסק בקירוב לבבות ומניעת אנטגוניזם בעם. למייל צורפה הזמנה לחנוכת הבית של בית כנסת חדש באחד המושבים בארץ, שהתקיימה ביום ששי שעבר. בית הכנסת ייקרא על שמם של שלושת הנערים שנרצחו הי”ד.

בעולם העסקי ישנו כלל הנקרא: “מציאת הזדמנויות”. איש עסקים מקצועי- תר כל הזמן אחר הזדמנויות עסקיות. הוא בודק את השוק, את הצרכים, את קהל היעד, ואת המענה המושלם עבור הלקוחות, והכל תוך ניצול חלון הזדמנויות של פרק זמן, מקום וכו’.

כדי לנהל כיום עמותה אפקטיבית- יש לפעול על פי כללי העולם העסקי, ולחפש הזדמנויות, הן מבחינת הצרכים לקהל היעד האמור להשתמש בפעילות העמותה, והן מבחינת גיוס התרומות עבור הפעילות המבורכת.

מה עשה ראש הארגון בחנוכת בית הכנסת לזכר שלושת הנרצחים?-  הוא קישר בין בית כנסת שבכל מקרה נבנה והיה אמור להיחנך ביישוב, לבין הסיפור הטראגי בנוגע לחטופים, ויצר חיבור משמעותי במקום.

אמנם, לא שוחחתי עם יו”ר הארגון, אך מהיכרותי העמוקה עם איש יוזמתי ויקר זה, ומידיעה כי הוא חיפש מזה זמן רב תורם שיסייע לו בהשלמת בית הכנסת ביישוב- מסתבר, כי אותו יו”ר, ניצל את ההזדמנות, בה העם היה מאוחד בסיפור מרטיט הלבבות של הנערים שנחטפו, ובה כל אחד חש קשר אישי עם משפחות החטופים. הוא פנה לתורם והציע לו ב”זמן אמת” לקרוא לבית הכנסת על שם הנרצחים, וכתוצאה מכך- השיג תרומה שסייעה לו בסיום פרויקט חשוב זה של הקמת בית כנסת לתושבי היישוב.

זו מבחינתי, מציאת ההזדמנות לפעולת התרמה נכונה עבור פעילות חיובית של העמותה וניצול חלון הזמן של ההזדמנות.

במדינה כמו שלנו, בה האירועים משתנים בקצב מסחרר, כבר היום, עם האזעקות והמצב הביטחוני הרגיש – אנשים מתרגשים פחות מקריאת בית כנסת על שם החטופים, ובעלי אמצעים רוצים לתעל את תרומתם דווקא לנזקקים הנמצאים בקו האש וכו’. פנייה לפעולת התרמה עבור קריאת בית כנסת על שם הנרצחים היום- עלולה להיענות בשלילה.

לעומת זאת, אותו יו”ר ביצע שתי פעולות החשובות לכל מגייס כספים באשר הוא:

א.      מציאת ההזדמנות- הסיפור הטראגי על אודות החטופים.

ב.      ניצול חלון ההזדמנות-התרמה מהירה וחנוכת בית הכנסת עוד בשבוע של ימי ה’שבעה’.

בעולם העמותות, כמו בעולם העסקי, יש לתור כל הזמן אחר הזדמנויות חדשות, אך לא מספיק רק למצוא את ההזדמנות, אלא יש צורך בעשיית פעולה, שתנצל את המומנטום ותגייס את המשאבים הנדרשים עבור פעילות הארגון.

חפשו כבר היום את ההזדמנות עבור פעילות העמותה שלכם, אל תתלבטו, אל תהססו, אל תתנו לזמן החולף לנתץ את חלון ההזדמנות. פעלו במהירות, והשיגו תוצאה מבורכת של תרומה משמעותית עבור ארגונכם!

תגובות

comments

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *