איך להיות יצירתי ולגייס כספים בקלות?

יגוארלפני מספר שנים התפרסם בעיתונות סיפור יוצא דופן. גבר תבע את רשויות החוק באחת ממדינות ארה”ב וסוכנות רכבי יד שניה בחמישה מיליוני דולרים, וזכה בתביעה. ומעשה שהיה כך היה: אותו אדם רכש מכונית יגואר חדשה בסכום עתק. הוא שילם בהמחאות ובתשלומים, ומיד לאחר מכן הלך לסוכנות מכירות של רכבים יד שניה, והציע יגואר חדשה בחצי מחיר.

סוכן הרכב מיהר להתקשר לסוכנות של יגואר, והתברר לתדהמתו כי זה עתה רכש האיש את המכונית. לא היה ספק הן לסוכן הרכב מ”יד שנייה” והן לסוכני הרכב של יגואר, כי הרוכש, וכמובן- המוכר את הרכב מיידית ביד שנייה- הוא גנב, והם מהרו להתקשר למשטרה שעצרה את האיש, העמידה אותו למשפט וגרמה לישיבתו בכלא מעט יותר משנה, וכל זאת, על סמך החשד כי לא שילם על המכונית אותה רכש בכספו האישי.

לאחר שחרורו מהכלא- פנה האיש ותבע חמישה מיליוני דולרים מכל אלו שעסקו בפרשה, ואשר בגללם נאסר. הוא הוכיח, כי ההמחאות והכספים היו מכספו האישי, וזכה בתביעה במלוא הסכום אותו דרש.

לשאלת אנשים רבים מדוע לא הוכיח מראש את חפותו, ולא נתן את כל ההוכחות שבידיו במשפט הראשון שנערך לו, התברר, כי זו הייתה תוכנית מסודרת מראש להשגת 5 מיליוני דולרים.

ראשו היצירתי חשב כיצד ישיג ‘כסף קל’. הוא הבין מה יהא הלך המחשבה במידה וימכור בחצי מחיר מכונית יגואר חדשה שזה עתה נקנתה, הוא ידע כי במידה ויהיה משפט- הוא יצא חייב וישב בבית הכלא, ולאחריו- ילך ויתבע את הרשויות על כך שהושיבו אותו לשווא….

סיפור זה מצטרף לאגדה נוספת, על עירוני שנסע אל הכפר לבלות בו מספר ימים. בזמן שהותו שם, החליט האיש לקנות חמור במאה דולרים מאיכר זקן. האיכר הזקן הסכים למסור את החמור רק למחרת.

למחרת, כשבא העירוני לקבל את הבהמה, התברר לו כי החמור מת. הוא דרש את כספו בחזרה, אך האיכר הודיע לו כי הוא כבר בזבז אותו, ואין לו האפשרות להשיב את הכסף בצורה מיידית.

להפתעת האיכר, דרש העירוני את גופת החמור, ולקח אותה איתו. לאחר חודש הם נפגשו שוב. האיכר לא התאפק ושאל לגורל גופת החמור.

השיב העירוני: “עשיתי הגרלה על החמור, מכרתי חמש מאות כרטיסים להגרלה , בסכום של שני דולרים לכרטיס, הרווחתי 998 דולרים מהעסקה. “אבל החמור היה מת! איש לא התלונן?” התפעל האיכר.

ענה לו העירוני: “כן, רק הזוכה התלונן, ולו החזרתי את שני הדולרים שלו…”

סיפורים אלו מתאימים ל”ראש היהודי”, אך מובילים לתובנה חשובה מאד בנוגע לגיוס משאבים.

מנהלי ארגונים רבים פונים אליי כל הזמן בשאלות: “איך אני יכול להשיג עוד כסף לעמותה שלי?”; “איך זה שפעם ‘הלך’ לי לגייס כסף יותר בקלות?”; “אילו שמות של תורמים את יכולה להביא לנו?” ועוד ועוד. מנהלים אלו מגייסים כספים אך ורק לפי השיטות ‘המסורתיות’. הם מבקשים מעמיתים העוסקים בפעילות של גיוס כספים לסייע להם בשמות של תורמים, ומנסים לפנות רק אליהם, ובנוסף- כל פעולותיהם נעשות כפי שנעשה הליך גיוס הכספים לפני 5 או 20 שנה.

העולם המשתנה בקצב מהיר משנה עמו גם את שיטות גיוס הכספים. נכון הוא, כי עדיין יש לשמר את שיטות הגיוס השמרניות, אך עם זאת יש ליצור רעיונות יצירתיים, לבנות אסטרטגיה חדשה ולמצוא נישות שטרם מוצו בגיוס משאבים.

בצורה יצירתית, בחשיבה אסטרטגית ובשימוש בכלים מתקדמים לגיוס כספים, ניתן ליצור הכנסות רבות לארגון ולמנף את פעילותו, ובדיוק בשביל זה “מיליון או דולר” כאן. עם כל הכלים והרעיונות היצירתיים ביותר לגיוס משאבים לפעילות שלך, ועם האסטרטגיות החדשניות והמקוריות למינוף ההכנסות של העמותה.

תגובות

comments

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 תגובות על איך להיות יצירתי ולגייס כספים בקלות?