איך הוא הצליח להגיע למיליארדר?

business man hug moneyלפני כשבוע העליתי פוסט עם רשימת המיליארדרים, שפורסמה במגזין היוקרתי ‘פורבס’. ברשימה זו נכללים 18 מיליארדרים מישראל.

הצגתי שאלה של: “איך מגיעים לאותם אנשים?”, ומיד השבתי, כי יש לשבת עם כל חברי וועד ההנהלה, ועובדים בארגון, להציג שמות שונים, ולנסות לראות למי יש קשר, או יכולת ליצור קשר עם מי ממקורביו של אחד המיליארדרים.

ביום שלאחר פרסום הפוסט קבלה את פניי הפתעה מרגשת! מנהל עמותה חשובה שלח לי מייל תודה מחמם לב. מסתבר, כי לאחר קריאת הכתבה, נזכר מנהל העמותה, שאביו עבד שנים במשרה בכירה ביותר עם אחד מ-18 המיליארדרים, והיה לו קשר מצוין עמו. מיד לאחר קריאת הפוסט שלח המנכ”ל את הכתבה לאביו, שהבטיח לו, כי אכן ייצור עם ידידו לשעבר (העשיר האגדי!) קשר מיידי, ואין לו ספק שקשר זו יוביל לתרומה הגונה עבור המוסד אותו מנהל בנו!

אך לא די בזאת. גם היום קבלתי מייל מרגש במיוחד מאחד הקוראים, שכתב לי סיפור מופלא שהיה עמו:

לפני כשנתיים הוא הוזמן לאירוע יוקרתי. בדרך מהחניון למעלית האולם נתקל באדם השרוע חלקית על הרצפה עקב מעידה. הקורא הנ”ל סייע לאותו אדם, הזמין את מד”א ועשה את כל מה שהאיש שנפל בקש ממנו, כמובן- ללא היכרות אישית, וללא ידיעה מיהו הנעזר, אלא אך ורק מתוך חסד ורצון לסייע לזולת.

כשהוטב מעט לאיש שנעזר- הודה מאד למיטיבו, הביא לו כרטיס ביקור, ואמר לו שלעולם לא ישכח שהיה עבורו המלאך המושיע ברגעים בהם היה לבד ולא יכל לקום מהרצפה. עוד הוסיף בחיוך כלפי האדם שסייע לו: “דלתי תמיד תהא פתוחה לפניך. אתה יכול לבקש ממני מה שתרצה”.

מיודענו, קורא הבלוג שלי- הסתכל על כרטיס הביקור, אך השם המוטבע עליו לא אמר לו מאומה. הוא הבין, אמנם, שלפניו איש עסקים מכובד, אך לא חשב שמדובר באחד מ-18 ה מ י ל י א ר ד ר י ם הישראליים המוזכרים בפורבס.

לאחר קריאת הבלוג שלי, ‘נפל לקורא האסימון’, והוא חש שנפתחה בפניו הזדמנות פז. הוא עצמו עובד בעמותה חשובה בתפקיד חינוכי בכיר, אך עקב המצב הכלכלי הקשה של העמותה- נתבקשו כל העובדים לסייע בגיוס כספים לעמותה באמצעות קשריהם השונים. כך הוא הגיע אלינו, הצטרף לרשימת התפוצה שלנו וגילה כי האוצר לא נמצא מעבר לים, אלא בכרטיס הביקור שקבל במו ידיו!

אמש, בחג הפורים, פנה מיודענו לכתובת הבית של האיש אותו ‘הציל’, ובידיו משלוח מנות מכובד. לאחר חקירת ‘שתי וערב’ שנערכה לו על ידי השומר שבכניסה לאחוזת המיליארדר- נפתחה בפניו הדלת. העשיר לו הוא היטיב זכר אותו היטב ואמר לו כי הוא זוכר אותו היטב, וישמח לעזור למוסד בו הוא עובד במתת יד הגונה ביותר.

נשמע הזוי? ייתכן, אבל זהו סיפור אמיתי לחלוטין!!! קבלתי אותו במייל עם שמות מפורשים של כל המעורבים בסיפור, ואני מאושרת שזכיתי להיות שליחה משמים לסייע ביד אנשים טובים, הפועלים בעמותות טובות, והעושים דברים טובים!

ולכם- אני פונה שוב, כדי לחזק את התובנה לה נדרשנו בפוסט הקודם: “חפשו את הקשרים. חפשו את הקישורים. חפשו בין כל האנשים הקשורים לארגון מי יכול להוות את ה”צינור” לאנשים האמידים. כי אם תפעלו נכון, ותפעילו את קרוביכם- תוכלו להגיע למקורות מימון מקסימליים עבור פעילותכם!

תגובות

comments

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 תגובות על איך הוא הצליח להגיע למיליארדר?