איך פנייה למשטרה יכולה לסייע לכם בתהליך גיוס הכספים?

3D police with gun and nightstick ordering to stop
הנה סיפור ששמעתי מאמן השכנוע- ד”ר יניב זייד או בשמו המוכר ‘ד”ר שכנוע”:

בשנת 2011 קיים רוברט שמין, מיליונר יהודי אמריקני, שעשה הון בקניית נכסי נדל”ן בארצות הברית וברחבי העולם, סדנא בישראל.

הוא סיפר לחלק מהמשתתפים, שמגיעות אליו המון הצעות להשקעות בנכסי נדל”ן בארץ ובעולם, ושאת רובם הוא קונה מבלי שביקר אפילו בנכס, ולעיתים- מבלי שביקר אפילו באותה מדינה.

כששאלו אותו: “איך אתה עושה זאת?” השיב, כי יש לו תהליך עבודה מסודר לצורך בדיקת כל נכס.
אחת הפעולות, לדוגמא, שהוא מקפיד תמיד לעשות היא, להתקשר לתחנת המשטרה בעיר או בשכונה בה נמצא הנכס ולשאול אותם מה דעתם על השכונה, מהם נתוני הפשיעה במקום, וכמה פריצות היו שם בתקופה האחרונה.

רוברט סיפר, שמתווך ספרדי הציע לו פעם לקנות נכס בשכונה בפאתי מדריד, וסיפר לו שהשכונה מצוינת, מפותחת ובטוחה. רוברט, שעבד על פי תהליך העבודה שלו, התקשר בין השאר למשטרת מדריד. כששאל אותם מה דעתם על השכונה- הם אמרו לו שהם לא מתקרבים לשם.

“כמה יפה”- חשב רוברט- “זו אכן שכונה בטוחה”. עם זאת, במהלך השיחה הבין שאנשי המשטרה לא מתקרבים לשכונה משום שהם עצמם מפחדים…

האם אתם עצמכם הייתם רוכשים דירה למגורים או להשקעה במקום בו אפילו המשטרה לא מעזה להתקרב אליו מרוב אימה? ובכלל- האם אי פעם, מישהו מכם, שרצה לקנות נכס בשכונה לא מוכרת- חשב להתקשר למשטרה לשאול מה דעת שוטריה על השכונה?

ד”ר יניב זייד, אמן השכנוע, נותן לנו כלים להבין את תפקידנו בתור מגייסי כספים. סיפור זה מהווה עבורנו, מנהלי העמותות ומפתחי המשאבים בעמותות תמרור דרך לחשיבה בתחום גיוס המשאבים. ד”ר זייד מדגיש, כי בסיפור זה יש את כל האספקטים החייבים להיות בעת בנית אסטרטגיה ארגונית- שמבחינתו דומה ביותר להצלחה עסקית: חשיבה יצירתית, הכנה נכונה ותהליך מסודר שעובד ומאפשר לרוברט שמין לרכישת נכסים שאפילו לא ראה במו עיניו, תוך לקיחת מינימום סיכון. בנוסף, רוברט שמין ביצע פעולה פשוטה מאד, שרובם המוחלט של האנשים לא היו עושים לעולם, גם אם היו חושבים עליה או יודעים עליה!

גם בתהליך גיוס המשאבים יש לפעול בצורה נכונה, בעבודה ע”פ אסטרטגיה מובנית, בדרך מקצועית, ובלמידה בלתי פוסקת מבעלי ניסיון בתחום.

על כן, בבואכם להליך גיוס הכספים אני מציעה לכם שלושה דברים עיקריים:

1. אמצו “נוסחאות” ותהליכי עבודה שעובדים למצליחים בתחום העמותות שלכם- בלי הרבה ויכוחים או סיפורים פנימיים כמו: ‘יש לו פרוטקציה ולכן הוא מצליח’; ‘הוא מקושר עם איקס ולכן הוא מגייס מיליונים’ וכו’. פשוט- אמצו את אסטרטגיות העבודה של המצליחנים ופעלו על פיהם.
2. אל תוותרו מראש על ניסיונות יצירתיים עוד טרם ניסיתם. הימנעו מ’מחשבות מגבילות’, כמו: ‘לי זה בטוח לא ילך’; ‘חבל על הרעיון ההזוי הזה’; ‘לא כדאי לבזבז אנרגיות על ניסיונות סרק’…
3. חשבו מחוץ לקופסא, בצורה לא שגרתית, ובאופן ייחודי בבואכם לקראת פרויקט התרמה לארגונכם.

חשבו תמיד על רוברט שמין. החשיבה היצירתית שלו וביצועה בשטח- היא זו שהובילה אותו להיות אחד מכרישי הנדל”ן בעולם. החשיבה היצירתית שלכם וביצועה בשטח- היא זו שתוביל אתכם, בעז”ה, לגייס מקסימום משאבים עבור פעילותכם.

תגובות

comments

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *