איזו מילת קסם תשפיע על התורם?

שני קבצנים הודיים הגיעו ללונדון. Magic wand and moneyאחד ממלא בכל יום את קופסתו בעשרות לירות שטרלינג, ואפילו דולרים ויורו מוצאים את דרכם לכיסו, השני- מקושש בקושי פרוטה לפרוטה, תוך שהוא מחזיק שלט קורע לב על איך שהוא צריך לדאוג לעצמו כחסר כל.

מקושש הכספים אינו מבין מדוע רווחיו כה זעומים לעומת רווחי חברו. הרי הוא עומד בדיוק באותו המקום שבו עומד ידידו, שניהם לבושים בלויי סחבות במידה שווה, וקופת הפח החלודה עמה הם מקשקשים ראתה אצלו ואצל ידידו ימים יפים יותר.

המקושש לא מתאפק ומציץ בשלט של הקבצן המצליח, אולי שם יהיה טמון הפתרון לבעיה. ואכן כן, על השלט של הקבצן שלימינו כתוב באותיות גדולות: “חוסך כדי לחזור להודו”….

בעולם הפרסום ידוע המשפט, שאיש מכירות טוב הוא זה, אשר “מוכר שלג לאסקימוסים”. הווי אומר: כוח שכנועו הגדול ומילותיו המתקתקות יוצרות את הרצון העז אצל האסקימוסי לקנות דבר שאינו צריך לו, ושיש לו כבר בשפע, ובחינם.

אז נכון שבתהליך ההתרמה איננו עוסקים ב”מכירה”, ובוודאי שלא ב”שלג לאסקימוסים”, כי יש לנו פעילות אמיתית, בעלת ערך רב, אולם, בבואנו אל התורם, אנו צריכים בעצם “למכור” את הפעילות שלנו, ומטרתנו היא למצוא את מילות הקסם שידברו אליו, שיגרמו לו להשתכנע, שיפתחו את לבו ואת כיסו, גם במידה שהוא כבר תורם למטרה דומה או למוסד שעמו פיתח מזמן מערכת קשרים מסועפת, וגם אם מלכתחילה הוא ממש לא מעוניין לתרום.

אנשי לונדון האפרוריים לא היו מעוניינים לתרום עבור קבצן הודי מוזנח ומעורר סלידה, אבל הם כן הסכימו לתרום עבור ‘סילוקו מן השטח’- הווי אומר עבור חזרתו לארץ מוצאו: “אתה חוסך כדי לחזור להודו?- אם כך, קח 20 ליש”ט ושוב בחזרה ובמהירות אל ארץ מולדתך…”
אם כן, בכל פעילות של שכנוע תורם עליך למצוא את המילים הנכונות , שיעוררו את הנדבן ויניעו אותו לפעולה פילנתרופית (משמעותית!).
בנוגע לכך, מעניין לציין, כי אנשי שיווק ופרסום בארה”ב הרכיבו רשימה של 12 מילים בעלות השפעה רבה במיוחד, ואלו המילים:

כסף, בריאות, קל, חסכון, תוצאות, מוכח, אהבה, באחריות, תגלית, בטיחות, חדש, אתה.

המילה שנחשבה לבעלת ההשפעה הרבה ביותר היא המילה: “אתה” (YOU)

בעולם הפרסום- חברות מענפים שונים מאמצות את המילים הללו, כשהן מכינות קמפיינים שיווקיים או סיסמאות המלוות את המוצרים ואת השירותים שהן מוכרות.

בעולם הפילנתרופיה – אני ממליצה גם לכם להשתמש במילים הללו, ולפחות בחלקן, כשאתם רוצים להשפיע, ולגרום למישהו לבצע את פעולת ההתרמה החיונית כל כך עבור פעילותכם הברוכה.

אם תחשבו על כך, תתאימו את המילים למסר אותו אתם מעבירים ותתאמנו היטב לפני כל פגישה-
אתם תראו שהמילים הללו מביאות לתוצאות.
בקלות.
באחריות.

תגובות

comments

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות על איזו מילת קסם תשפיע על התורם?