הכסף כן גדל על העצים!

3D Money growing on treesבפלורידה שבארה”ב נערך ניסוי מעניין: על עץ אמיתי תלו מספר חוקרים 1,000 שטרות בערך של 1 דולר, כך שנראה היה שהדולרים צומחים באופן ממשי על העץ. מול העץ הציבו החוקרים מצלמה נסתרת, ובדקו את תגובת המתקרבים לעץ.

האיש הראשון עבר ליד העץ והמשיך ללכת במהירות. לאחר רגע הוא קלט את אשר ראו עיניו ושב בחזרה לחזות בפלא… הוא בדק שאין אף לא איש נוסף מלבדו באזור- קטף במהירות שני דולרים מהעץ והמשיך בהליכתו, מחייך.

לאחר מספר דקות חלפה במקום אשה ממוצא אפרו-אמריקאי. היא נצפתה עומדת מול העץ, קוטפת במהירות 8 דולר ורצה מהר, תוך כדי שהיא מכניסה את הדולרים לתיקה.

לא עברו מספר דקות, ואל העץ התקרב נער כבן 18. גם הוא לא האמין לרגע למראה עיניו, בדק אם אין איש בסביבה וקטף חמישה דולרים.

כך, במשך כשעה, חלפו מספר אנשים אמריקניים מול העץ. הם בדקו האם הדולרים אמיתיים, התבוננו האם עינו של “האח הגדול” מתבוננת עליהם, וקטפו בין 1-10 דולרים.

כל הפירות “הירוקים” שצמחו על העץ נקטפו, והעניקו אושר מיוחד לזוכים בהם.

את אותו הניסוי ערכו גם בישראל.

באחת הערים הגדולות הציבו עץ, עליו תלו 1,000 שטרות בערך של 1 דולר, כך שנראה היה, שהדולרים צומחים באופן ממשי על העץ. מול העץ הציבו החוקרים מצלמה נסתרת, ובדקו את תגובת המתקרבים אליו.

מה לדעתך, הייתה תגובת הישראלי הממוצע?

כשאני שמעתי את הסיפור הזה לא היה לי ספק, כי ישראלי אחד בלבד הגיע למקום, קטף את הדולרים והמשיך בדרכו הלאה, כשכל השלל בידו…

האמת היא, שמהיכרות עם המנטליות הישראלית (והראש היהודי…) גם לחוקרים הישראלים לא היה ספק שכך יהיה.

למרבה הפלא- התוצאה הייתה שונה לחלוטין!

במצלמות נצפו אנשים רבים המתקרבים לעץ, בודקים את הדולרים, מהרהרים, חושבים רגע האם לקטוף, ונסוגים מן האזור.

בראיונות שנעשו אח”כ לאותם אנשים, שאלו אותם החוקרים: “היית ליד עץ הנושא את פירות הדולרים, מדוע לא קטפת לך מעט ‘ירוקים’?

תשובותיהם של כל הנשאלים היו זהות בתוכנן: “מאז שהייתי קטן שמעתי שהכסף לא גדל על העצים, לכן, הבנתי שמישהו חומד לי כאן לצון. מה פתאום שאני אשתף עמו פעולה, אעשה מעצמי צחוק וקלס, ואקטוף כסף דמיוני???”

לסיפור הזה קיימות תובנות רבות, אבל מבחינתי, אחת התובנות העיקריות, היא תובנה החשובה ביותר כלפי כל מי שרוצה להגדיל את הכנסות ארגונו או פעילותו:

כן, לפעמים יש הפתעות!  לפעמים הכסף כן צומח על העצים!

אז אם אתה עומד מול הזדמנות כזו, מול נס פתאומי שכזה- אל תנסה לשכנע את עצמך שהדבר לא “אמיתי”, אל תתחיל בבדיקות מיותרות שמאבדות את המומנטום של הזמן ואל תמגר את התלהבותם של שותפיך מפרויקט שהוצע או מדרך פעולה להגדלת הכנסות.

נצל כל הזדמנות ופשוט- קטוף את הכסף מהעץ!

תגובות

comments

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 תגובות על הכסף כן גדל על העצים!